Sık Sorulan Sorular

  • Bankaların POS komisyon oranları, işlem hacmi, işletmenin sektörü, işlem riski ve müşterinin banka ile olan ilişkisine bağlı olarak değişebilir. Yüksek işlem hacmi sunan işletmeler genellikle daha düşük komisyon oranlarıyla işlem yapabilir. Bankalar ayrıca rekabet koşullarına ve kendi maliyet yapılarına göre de komisyon oranlarını düzenleyebilir.

  • POS komisyonu, genellikle satış tutarının yüzdesi olarak hesaplanır. Örneğin, %2 komisyon oranına sahip bir POS cihazı kullanılıyorsa ve müşteri 100 TL'lik bir satın alma yaparsa, komisyon tutarı 2 TL olur. Bazı durumlarda, bankalar işlem başına sabit bir ücret veya hem sabit ücret hem de yüzde bazında bir ücret alabilir. Komisyon oranları, bankadan bankaya ve işletmenin özelliklerine göre değişkenlik gösterir.

  • En düşük POS komisyon oranları için, kendi ihtiyaçlarınıza ve işlem hacimlerinize göre araştırma yapmanız gerekir, HangiKredi Kobi üzerinden bankaların komisyon oranlarını karşılaştırabilir, sizin için en uygun bankaya başvurabilirsiniz.